Śladami ks. Popiełuszki

Pod koniec października 2023 roku, grupa uczestników projektu wraz z uczniami klasy VIII uczestniczyła w w wycieczce młodzieży z Parafii Kłodawa do Włocławka - Śladami ks. Jerzego Popiełuszki.
Błogosławiony Jerzy Popiełuszko to  polski duchowny rzymskokatolicki, tercjarz franciszkański, kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka w PRL, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.
Obowiązkowo młodzież odwiedziła Tamę Włocławską - miejsce męki i śmierci Sługi Bożego - księdza Jerzego Popiełuszki.
Następnie udali się do katedry włocławskiej, a potem do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Po seminarium oprowadził ich kleryk II roku.