Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne uczestników, koordynatora oraz opiekunów

XI edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjno – wychowawczego ,,Oblicza Dialogu: Młody Asyż.

Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”

Rok szkolny 2023/2024 to czas wielu działań podejmowanych przez dyrekcję, nauczycieli
i uczniów naszej szkoły. Oczywiste zatem było i to, że po raz kolejny przystąpimy do projektu edukacyjno – wychowawczego ,,Oblicza Dialogu: Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji
i pokoju". Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowania działań i postaw otwartych na inne kultury i religie. Śmiało można powiedzieć, że jest to kontynuacja działań patrona naszej szkoły- Ojciec Święty Jan Paweł II, który prowadził dialog ekumeniczny, dialog z religiami niechrześcijańskimi (judaizm, islam) oraz szeroko pojęty dialog
z całym światem współczesnym.

Tegoroczna, XI edycja projektu „Oblicza Dialogu”, przebiegać będzie pod hasłem: ,,Od Wschodu do Zachodu. Rozprzestrzenianie się idei religijnych, filozoficznych, kulturowych i naukowych wzdłuż starożytnych szlaków.” Naszym zadaniem będzie zatem gromadzenie informacji
o dorobku kultury duchowej i materialnej cywilizacji ludów Mezopotamii, Egiptu, Chin oraz Indii. Skupimy się na wpływie osiągnięć starożytnych ludów na historię Europy. Ponadto będziemy pamiętać o gotowości do dialogu międzykulturowego oraz różnorodności, które są kluczem do cywilizacji rozwoju.

Nasze działania w bieżącym roku szkolnym:

Aby zrealizować hasło XI edycji projektu ,,Oblicza Dialogu”: ,,Od Wschodu do Zachodu. Rozprzestrzenianie się idei religijnych, filozoficznych, kulturowych i naukowych wzdłuż starożytnych szlaków”, zaplanowaliśmy szereg przedsięwzięć, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły, facebooku, a także na stronie internetowej projektu. Wśród planowanych działań znajdują się: spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, doświadczenia naukowe, prelekcje, wywiady, prezentacje multimedialne, wycieczki, prowadzenie własnej strony internetowej oraz rozwiązywanie zagadek zamieszczanych przez organizatorów projektu.